Willem Hussem, Untitled, 1963. Opbrengst € 11.395.

NRC Veilingen - Kunst, Juwelen & Tassen

2 & 3 december

U kunt weer inzenden!
95% verkooppercentage
Ervaren team van specialisten
Promotie via NRC en op het grootste veilingplatform ter wereld

Kopen

Bied online mee via Invaluable

Op zoek naar iets bijzonders? Deelnemen aan onze veilingen is eenvoudig en voor iedereen toegankelijk. Het enige wat u nodig heeft is een account op Invaluable, het grootste veilingplatform ter wereld.

naar invaluable

Verkopen

Eenvoudig en vrijblijvend

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest. Omdat we met externe specialisten werken kunnen we voor elk stuk de juiste expertise en ervaring leveren. U kunt dus vertrouwen op een onafhankelijke en zeer deskundige beoordeling.

taxatieverzoek

NRC Veilingen

Kunst, Juwelen &Tassen

In juni vond onze veiling NRC Kunst, Juwelen & Tassen plaats. Door het vertrouwen van onze inbrengers bestond NRC Veilingen uit een prachtig divers aanbod. Dit resulteerde opnieuw in een aantal verrassend goede resultaten.

De selectie werken van Bart van der Leck, direct afkomstig van de familie, behaalde zeer goede opbrengsten. Zo verkochten de lithografieën Vrouw met koeen Stilleven met vruchten voor € 4.926 en € 3.889, de bekende geglazuurde aardewerk tegels van een vogel en een geit voor € 4.408 en € 3.889, en haalde de onafgemaakte terracotta vaas een zeer succesvolle verkoopprijs van € 20.220 (taxatie: € 2.000 - 3.000).

Ook op werk van andere modernisten werd goed geboden. Zo werd van Jan Sluijters het schilderij Bloemstilleven met margrieten uit ca. 1920 verkocht voor € 19.443 en de twee intieme aquarellen Straatscène in Avignon en Liggend naakt werden afgeslagen voor respectievelijk € 6.331 en € 8.864. Voor het kleine schilderij Igor en zijn speelgoed (ca. 1927-1928) van Else Berg was veel interesse, het bereikte een verkoopprijs van €12.662. Verder werd het druksel Koppenserie 9 van Hendrik Nicolaas Werkman uit 1941 verkocht voor €14.259. De opbrengst van een vroeg schilderij van Karel Appel, Portret van een boer uit 1944 was de grote verrassing: het werd na een lange online biedstrijd uiteindelijk afgeslagen voor € 31.109.

Van de naoorlogse werken verkocht het intrigerende schilderij van Key Hiraga uit 1967 voor € 16.461, het levendige werk op papier van Raymond Pettibon voor € 15.195, de grote schilderijen van Jan Commandeur en Jeroen Henneman voor € 7.130 en € 8.426, Composition au fragment rouge uit 1980 van Albert Bitran voor € 10.370, Han Janssens kleurrijke landschap Zomer voor een buitengewoon bedrag van € 9.722, Geer van Veldes abstracte compositie voor € 22.036 en het schilderij Shakti I uit 1975 van Josef Ongenae voor € 10.370. Verder werd, zoals ook in onze voorgaande veilingen, flink geboden op de Groningse landschappen van Jannes de Vries, die uiteindelijk verkochten voor € 19.443 en € 17.727.

Binnen de tassenveiling bereikten de exemplaren van de huizen Hermès en Chanel de hoogste prijzen. De Hermès Kelly 35 tassen uit 2000 en 2001 verkochten voor € 10.370 en € 8.426, een Chanel Single Flap Bag uit 1996-1997 voor € 3.111 en een Chanel Single Classic Flap Bag uit 1997-1999 voor € 2.852. Van de juwelen waren de gesigneerde stukken het meest in trek. Een 18 karaat gouden ketting van Mario Buccellati en bijpassende oorbellen brachten € 2.334 en € 1.556 op en een Pomellato 'Nudo' ring met topaas oversteeg met een verkoopprijs van € 1.297 de hoge schatting.

Met veel enthousiasme kijken we uit naar uw inzendingen voor de volgende NRC veiling, die in het najaar plaatsvindt.

bekijk de resultaten

Meedoen aan de volgende veiling?

Wilt u inzenden voor de najaarsveiling (2024)? Druk dan op de knop 'taxatieverzoek'. We zijn met name op zoek naar inzendingen van hoge, verzamelwaardige kwaliteit:

Kunst

We veilen schilderijen, werken op papier, grafiek, sculpturen en fotografie

Juwelen

Met name exclusieve antieke, retro en moderne juwelen. Gesigneerde stukken van Cartier, Van Cleef & Arpels, Bulgari, Tiffany & Co., Boucheron en andere makers

Tassen

Ontwerpen van bijvoorbeeld Hermės (Kelly, Birkin, Constance, Evelyne), Chanel (2.55 (Re-Issue), Flap Bag, Boy Bag) of Louis Vuitton (Speedy, Neverfull, Carryall, Alma)

Veilingresultaten

NRC Veilingen

Inmiddels is de juni NRC Veiling met veel succes beëindigd. U vindt onze resultaten online. De getoonde opbrengsten zijn inclusief veilingkosten.

taxatieverzoek
Bart van der Leck
Untitled, c. 1940
Schatting:
Opbrengst:
€ 2.000 - 3.000
€ 20.259
Theo van Doesburg
Composition VIII, 1918 - 1919
Schatting:
Opbrengst:
€ 12.000 - 16.000
€ 20.739
Karel Appel
Portrait of a Farmer, 1944
Schatting:
Opbrengst:
€ 7.000 - 9.000
€ 31.108
Else Berg
Igor and his toys, c. 1927-1928
Schatting:
Opbrengst:
€ 7.000 - 9.000
€ ‍12.662
Key Hiraga
Untitled, 1967
Schatting:
Opbrengst:
€ 7.000 - 9.000
€ 16.460
Jannes de Vries
A rapeseed field with a farm, 1975
Schatting:
Opbrengst:
€ 10.000 - 15.000
€ 17.726
Hendrik Kerstens
Bag, 2007/2022
Schatting:
Opbrengst:
€ 5.000 - 7.000
€ 8.425
Han Jansen
Zomer [Summer], 1971
Schatting:
Opbrengst:
€ 500 - 700
€ 9.721
Jan Sluijters
Reclining nude
Schatting:
Opbrengst:
€ 4.000 - 6.000
€ 8.863

Over ons

ADAMS - veilinghuis van NRC

NRC Veilingen is opgezet in samenwerking met Adams Amsterdam Auctions en biedt kopers en verkopers een vertrouwde omgeving om tot uitwisseling van stukken en verhalen te komen. Adams is een gerenommeerd Amsterdams veilinghuis, bekend van onder andere de veiling van Het Grachtenhuis, van de veiling van het persoonlijk archief van Jan Cremer en van de opzienbarende Frans Molenaarveiling.

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest.

vraag & antwoord
Wereldwijd kopen en verkopen

Alle stukken worden aangeboden via het grootste internationale veilingplatform Invaluable waardoor zich inmiddels reeds kopers uit 73 landen registreerden voor onze afgelopen veiling.

30.000+ inzendingen

We ontvingen inmiddels al meer dan 30.000 inzendingen van lezers. Ook kenners van de markt, waaronder diverse grote verzamelaars en handelaren, gingen u voor.

Contact

Adams Amsterdam Auctions BV
Lange Leidsedwarsstraat 198-200
1017 NP Amsterdam
KvK-nummer: 27341041
BTW-nummer: NL820635911B01

NRC Media BV, Amsterdam
KvK-nummer: 24280642
BTW-nummer: NL806325586B01

Facebook linklinkkedin linkinstagram link
ADAMS - NRC veilingen logo
Blijf op de hoogte

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van nieuwe veilingen.

Dank! we hebben uw aanmelding ontvangen en houden u vanaf nu op de hoogte via onze nieuwsbrief.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
We gebruiken cookies (kleine tekstbestanden die op uw apparaat worden opgeslagen) om uw ervaring bij het bezoeken van www.nrcveilingen.nl te verbeteren. Ons privacybeleid legt dit in meer detail uit.