Wim Oepts, Lavoir on the market square, South of France, 1952. Schatting: € 25.000 - 35.000.
Wim Oepts
Lavoir on the market square, South of France, 1952 oil on canvas
adams amsterdam auctions
veiling amsterdam 1 december 2025
Wim Oepts, Lavoir on the market square, South of France, 1952. Schatting: € 25.000 - 35.000.

NRC Kunst, Juwelen, Tassen & Zilver

Veiling: 1 & 2 december

Kijkdagen: 28, 29 & 30 november

Bekijk de catalogus

NRC Kunst onder € 5.000

U kunt weer inzenden voor de maart veiling

Zend nu in
95% verkooppercentage
Ervaren team van specialisten
Promotie via NRC en op het grootste veilingplatform ter wereld

Kopen

Bied online mee via Invaluable

Op zoek naar iets bijzonders? Deelnemen aan onze veilingen is eenvoudig en voor iedereen toegankelijk. Het enige wat u nodig heeft is een account. Ga naar Registratie om een account aan te maken.

naar registratie

Verkopen

Eenvoudig en vrijblijvend

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest. Omdat we met externe specialisten werken kunnen we voor elk stuk de juiste expertise en ervaring leveren. U kunt dus vertrouwen op een onafhankelijke en zeer deskundige beoordeling.

taxatieverzoek

NRC Veilingen

Kunst, Juwelen, Tassen & Zilver

We zijn verheugd onze winterveiling te presenteren: NRC Kunst, Juwelen, Tassen en Zilver. Met meer dan 300 kavels verdeeld over vier categorieën, biedt deze veiling een geweldige gelegenheid om iets bijzonders te vinden voor uzelf of uw dierbaren, nog voor de start van de feestdagen.

De kunstveiling bevat veel werken van Nederlandse hedendaagse realisten, waaronder Olav Cleofas van Overbeek en Henk Helmantel, beiden beroemd om hun prachtig uitgewerkte stillevens. Van Overbeek staat bekend om zijn subtiele, vaak symbolische schilderijen waarin menselijke aanwezigheid, ruimte en stilte centraal staan. Reflecties spelen een belangrijke rol, waarin vaak zijn eigen atelier of zelfs de kunstenaar zelf zichtbaar is. De schilderijen van Helmantel tonen een diepe verbondenheid met de Europese schildertraditie. Met uitzonderlijke technische beheersing schildert hij voorstellingen waarin licht, evenwicht en eenvoud samenkomen.

Andere uitzonderlijke werken zijn onder meer twee schilderijen van Wim Oepts. De kunstenaar was gefascineerd door het warme Mediterrane licht in Zuid-Frankrijk, wat hij veelvuldig schilderde als eerbetoon aan de regio. In Lavoir op het Marktplein, Zuid-Frankrijk slaagt Oepts erin om onderwerp en compositie te verenigen tot een dynamisch geheel. De figuren rond de wasplaats, de in de wind wiegende was, de vereenvoudigde vormen van de gebouwen en het expressieve gebruik van licht en kleur - alles straalt zuiderse vitaliteit uit.

De veiling bevat ook een verzameling kunstwerken uit de collectie van de wijlen Henk van Os, de gerenommeerde kunsthistoricus, hoogleraar, oud-directeur van het Rijksmuseum en televisiepresentator. De selectie omvat onder andere verschillende originele grafische werken van Wobbe Alkema, die Van Os direct van de kunstenaar kreeg, vier door De Blauwe Schuit uitgegeven druksels van H.N. Werkman en een litho van Marlene Dumas.

Andere hoogtepunten zijn een origineel handgestempeld druksel van H.N. Werkman, zes werken van JCJ Vanderheyden, het grote materiewerk Roodwitgeel van Bram Bogart, een grootschalig monochroom boslandschap van Ruud van Empel, twee originele tekeningen van Donald Baechler, een iconische zeefdruk van Harland Miller, en La Rivoluzione Siamo Noi—een levensgrote editie van Joseph Beuys, oorspronkelijk gebruikt als poster voor de tentoonstelling in 1971 in de Modern Art Agency gallery in Napels.

Naast kunst vindt u exclusieve internationale juwelen van Cartier, H. Stern en de Italiaanse ontwerper Marchetti, evenals stukken van de Nederlandse ontwerpers Anneke Schat en Hans Appenzeller. De meest iconische designertas in de veiling is de Vert Criquet Epsom Birkin van Hermès uit 2022, hoewel ook items van Chanel en Louis Vuitton worden aangeboden. Met zilveren kandelaars, een broodmand of verfijnde zoutvaatjes kunt u uw diner omtoveren tot een bijzondere gelegenheid.

De catalogus staat nu online, dus mis deze kans niet om unieke kunst, juwelen en tassen te ontdekken. We zien uit naar uw komst tijdens de kijkdagen in Amsterdam!

Meedoen aan de volgende veiling?

Wilt u inzenden één van de volgende veilingen? Druk dan op de knop 'taxatieverzoek'. We zijn met name op zoek naar inzendingen van hoge, verzamelwaardige kwaliteit:

Kunst

We veilen schilderijen, werken op papier, grafiek, sculpturen en fotografie

Juwelen

Met name exclusieve antieke, retro en moderne juwelen. Gesigneerde stukken van Cartier, Van Cleef & Arpels, Bulgari, Tiffany & Co., Boucheron en andere makers

Tassen

Ontwerpen van bijvoorbeeld Hermės (Kelly, Birkin, Constance, Evelyne), Chanel (2.55 (Re-Issue), Flap Bag, Boy Bag) of Louis Vuitton (Speedy, Neverfull, Carryall, Alma)

Zilver

Antiek 18e eeuws Hollands zilver, maar ook bestekken van Van Kempen en ontwerpers zoals Georg Jensen

Veilingresultaten

NRC Veilingen

Inmiddels is de NRC Veiling met veel succes beëindigd. U vindt onze resultaten online. De getoonde opbrengsten zijn inclusief veilingkosten.

taxatieverzoek
Hendrik Nicolaas Werkman
Mannenkop met achtergrond in geel en groen, 1943
Schatting:
Opbrengst:
€ 8.000 - 12.000
€ 36.294
JCJ Vanderheyden
Long horizon, 2009
Schatting:
Opbrengst:
€ 10.000 - 15.000
€ 13.928
Robert Longo
Gretchen, from the series 'Men in the Cities', 2002
Schatting:
Opbrengst:
€ 8.000 - 12.000
€ 16.851
Carel Visser
Auschwitz, 1957
Schatting:
Opbrengst:
€ 8.000 - 12.000
€ 21.525
Jacob Hendrik Pierneef
Flowering plants in the desert, South Africa
Schatting:
Opbrengst:
€ 5.000 - 7.000
€ 16.851
Steven Aalders
Untitled, 2021
Schatting:
Opbrengst:
€ 800 - 1.200
€ 4148
Maria Roosen
Stenen (rood), 2024
Schatting:
Opbrengst:
€ 700 - 900
€ 2463
Bram Bogart
Geelbaangroen II, 1970
Schatting:
Opbrengst:
€ 40.000 - 60.000
€ 48.116
Jeroen Henneman
Vissenkom, 1993
Schatting:
Opbrengst:
€ 800 - 1.200
€ 4666

Over ons

ADAMS - veilinghuis van NRC

NRC Veilingen is opgezet in samenwerking met Adams Amsterdam Auctions en biedt kopers en verkopers een vertrouwde omgeving om tot uitwisseling van stukken en verhalen te komen. Adams is een gerenommeerd Amsterdams veilinghuis, bekend van onder andere de veiling van Het Grachtenhuis, van de veiling van het persoonlijk archief van Jan Cremer en van de opzienbarende Frans Molenaarveiling.

Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest.

vraag & antwoord
Wereldwijd kopen en verkopen

Alle stukken worden aangeboden via het grootste internationale veilingplatform Invaluable, waardoor zich inmiddels reeds kopers uit 73 landen registreerden voor onze afgelopen veilingen.

30.000+ inzendingen

We ontvingen inmiddels al meer dan 30.000 inzendingen van lezers. Ook kenners van de markt, waaronder diverse grote verzamelaars en handelaren, gingen u voor.

Contact

Adams Amsterdam Auctions BV
Lange Leidsedwarsstraat 198-200
1017 NP Amsterdam
KvK-nummer: 27341041
BTW-nummer: NL820635911B01

Mediahuis NRC BV, Amsterdam
KvK-nummer: 24280642
BTW-nummer: NL806325586B01

Facebook linklinkkedin linkinstagram linkinstagram linkinstagram link
ADAMS - NRC veilingen logo
Blijf op de hoogte

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van nieuwe veilingen.

Dank! we hebben uw aanmelding ontvangen en houden u vanaf nu op de hoogte via onze nieuwsbrief.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
We gebruiken cookies (kleine tekstbestanden die op uw apparaat worden opgeslagen) om uw ervaring bij het bezoeken van www.nrcveilingen.nl te verbeteren. Ons privacybeleid legt dit in meer detail uit.