Kopen
Op zoek naar iets bijzonders? Deelnemen aan onze veilingen is eenvoudig en voor iedereen toegankelijk. Het enige wat u nodig heeft is een account. Ga naar Registratie om een account aan te maken.
naar registratieVerkopen
Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest. Omdat we met externe specialisten werken kunnen we voor elk stuk de juiste expertise en ervaring leveren. U kunt dus vertrouwen op een onafhankelijke en zeer deskundige beoordeling.
taxatieverzoekNRC Veilingen
We zijn verheugd u te informeren over de zeer succesvol verlopen veiling op 1 en 2 december.
Om te beginnen brak het prachtige schilderij Lavoir op het marktplein, Zuid-Frankrijk (1952) van Wim Oepts het veilingrecord uit 2007. Met een verkoopprijs van € 63.310 is dit nu het meest kostbare werk van de kunstenaar ooit geveild. Zijn kleinere schilderij Drie vrouwen in het zwart, Frankrijk (1962) behaalde ook een zeer sterk resultaat, het verkocht voor €16.461. Eveneens werd een veilingrecord behaald voor het werk Coloquintes van de Franse kunstenaar Pierre Boncompain. Met een verkoopprijs van € 15.555 is dit het hoogste veilingresultaat voor een werk op papier van de kunstenaar.
Tijdens de kijkdagen was er al veel interesse voor de vijf schilderijen van Henk Helmantel, wat zich tijdens de veiling vertaalde in hoge opbrengsten. Het Stilleven met Vermeerbrood verkocht voor € 63.310, wat dit werk het op één na best verkochte werk ooit op de veilingmarkt maakt. Het Stilleven met citroenen verkocht voor € 30.389, het Stilleven met kistjes voor € 16.851, Druiventros voor € 28.288 en het kleine schilderijtje, de Rembrandtschelp (13.5 x 17 cm.) werd uiteindelijk afgeslagen voor € 12.314.
Dit waren niet de enige werken die hun schattingen overstegen. Het unieke druksel Zuidlaarder paardenmarkt van Hendrik Nicolaas Werkman werd na een lange biedstrijd verkocht voor € 40.519, meer dan drie keer de lage schatting. Het intieme Selfportret in Pregnancy (22 x 13 cm.) van Marlene Dumas vond een nieuwe eigenaar voor € 12.962, het Landschap met korenschoven van Johan Dijkstra deed dit voor € 25.924. Verder verkocht het kleine Stilleven met rode vruchten en een fles van Suze Robertson voor € 14.259 (elf keer de lage schatting), het post-impressionistische landschap La Gargilesse (Rue de Printemps) van Léon Detroy voor € 7.130, het olieverfschilderij Das Blatt van Armando voor € 9.074, Corneilles La table au chat uit 1970 voor € 11.018 en de gouache Zulma daalde de trap af van Roger Raveel voor de zeer goede opbrengst van € 14.259. Ook de veilingmarkt voor het in de veiling goed vertegenwoordigde werk van JCJ Vanderheyden blijft goed, zo realiseerde Sky Bow uit 2003-2004 een verkoopprijs van € 7.598 en een checkerboard schilderij uit 2010 € 9.497. Voor de nalatenschap van Henk van Os was veel interesse en alle 25 kavels vonden een gelukkige nieuwe eigenaar.
De veilingsessie Juwelen, Tassen & Zilver was eveneens een succes. Alle stukken zilver verkochten, waarvan de twee kandelaars een prijs bereikten van € 3.887. Wat juwelen betreft was er weer veel interesse voor de stukken van Anneke Schat. Diens gouden broche met tourmalijn werden afgeslagen voor € 5.704, de gouden oorclips voor € 5.445, een gouden ring voor € 2.463 en de gouden ring met watermeloen tourmalijn voor € 2.463. Ook antieke stukken en stukken van andere ontwerpers kregen veel aandacht. Een antieke diamanten ring verkocht voor € 7.500, de ring toegeschreven aan George Lenfant bracht € 4.408 op, de gouden retro collier ging voor € 3.889, de diamanten oorstekers met parels van H Stern overtroffen hun schatting sterk met een opbrengst van € 3.371 en het Le baiser du dragon collier van Cartier werd afgeslagen voor € 2.852. Binnen de selectie tassen was er de meeste interesse voor de exemplaren van Chanel. Een classic flap bag bracht € 2.074 op, een Full flap bag uit de jaren ‘70 € 1.297 en een Flap shoulder bag uit de periode 1960-1980 € 1.167.
Vol enthousiasme kijken we vooruit naar de volgende veiling, NRC Kunst onder € 5.000 op 9 maart 2026. Inzenden voor deze veiling is mogelijk tot eind januari.
Meedoen aan de volgende veiling?
Wilt u inzenden één van de volgende veilingen? Druk dan op de knop 'taxatieverzoek'. We zijn met name op zoek naar inzendingen van hoge, verzamelwaardige kwaliteit:
We veilen schilderijen, werken op papier, grafiek, sculpturen en fotografie
Met name exclusieve antieke, retro en moderne juwelen. Gesigneerde stukken van Cartier, Van Cleef & Arpels, Bulgari, Tiffany & Co., Boucheron en andere makers
Veilingresultaten
Inmiddels is de NRC Veiling met veel succes beëindigd. U vindt onze resultaten online. De getoonde opbrengsten zijn inclusief veilingkosten.
Over ons
NRC Veilingen is opgezet in samenwerking met Adams Amsterdam Auctions en biedt kopers en verkopers een vertrouwde omgeving om tot uitwisseling van stukken en verhalen te komen. Adams is een gerenommeerd Amsterdams veilinghuis, bekend van onder andere de veiling van Het Grachtenhuis, van de veiling van het persoonlijk archief van Jan Cremer en van de opzienbarende Frans Molenaarveiling.
Inzenden is eenvoudig en vrijblijvend, pas na schriftelijk akkoord wordt er geveild. Stuur ons een foto met een korte beschrijving, onze experts doen de rest.
Alle stukken worden aangeboden via het grootste internationale veilingplatform Invaluable, waardoor zich inmiddels reeds kopers uit 73 landen registreerden voor onze afgelopen veilingen.
We ontvingen inmiddels al meer dan 30.000 inzendingen van lezers. Ook kenners van de markt, waaronder diverse grote verzamelaars en handelaren, gingen u voor.
Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van nieuwe veilingen.